UPDATE command denied to user 'admin3233'@'85.128.138.94' for table 'alu_settings' - check your database quota Oficjalny Serwis Internetowy KS Górnik Konin
Strona główna | Blip | Facebook | Forum | Górnikowiec | Redakcja
UPDATE command denied to user 'admin3233'@'85.128.138.94' for table 'alu_news' - check your database quotaTable 'baza3233.alu_comments' doesn't exist
 Grad goli i remis w Ślesinie
Seniorzy
W meczu drugiej kolejki IV ligi wielkopolskiej Górnik Konin zremisował na wyjeździe z LKS-em Ślesin 3:3. Bramki dla naszego zespołu zdobywali Łukasz Kujawa, Tymoteusz Urbański oraz Bartosz Modelski.

Jako pierwsi sygnał do ataku dali piłkarze Górnika, którzy w tym spotkaniu wspierani byli przez liczną grupę kibiców z Konina. Z rzutu wolnego na bramkę uderzał Mateusz Insiak, ale Dawid Kołodziejczak zdołał przenieść futbolówkę ponad poprzeczkę. W 13. minucie prowadzenie objęli gospodarze. Po świetnym prostopadłym podaniu piłkę otrzymał Łukasz Pietrzak, który swój długi rajd zakończył zdobyciem bramki po strzale z ostrego kąta.

Podopieczni Damiana Augustyniaka nie cieszyli się jednak z prowadzenia zbyt długo. Już pięć minut później dośrodkowanie Bartosza Maślaka strzałem… kolanem zakończył Łukasz Kujawa. Niedługo później „biało-niebiescy” wyszli na prowadzenie. Po akcji z lewej strony boiska piłkę dośrodkowywał Tymoteusz Urbański. Zrobił to na tyle niedokładnie, że… pokonał Dawida Kołodziejczaka. Tor lotu piłki zmienił nieco Błażej Podziński, ale nawet gdyby nie interwencja ślesińskiego obrońcy to futbolówka znalazłaby drogę do siatki.

Zespół gospodarzy za wszelką cenę próbował doprowadzić do remisu. Piłkarze ze Ślesina często byli jednak łapani na ofsajdzie. Wyrównanie mogło paść w najmniej oczekiwany sposób. W 34. minucie przy wyprowadzeniu piłki z własnego pola karnego piłkę ręką zagrał nie atakowany przez nikogo Urbański. Po sygnalizacji sędziego bocznego arbiter zdecydował się podyktować jedenastkę. Do ustawionej na wapnie piłki podszedł Pietrzak, ale jego słaby, sygnalizowany strzał obronił Łukasz Jaskólski.

Przed przerwą bramkę zdołali zdobyć jeszcze piłkarze Górnika. Po dobrym dograniu od Kujawy w polu karnym znalazł się Błaszczak. Próbując ominąć Łajdeckiego został przez niego zahaczony i arbitrowi nie pozostało nic innego jak podyktować kolejny w tym meczu rzut karny. Pewnym egzekutorem okazał się być Bartosz Modelski dla którego było to pierwsze trafienie w tym sezonie.

Po przerwie inicjatywę przejęli gospodarze, którzy dążyli do zdobycia bramki kontaktowej. Łukasza Jaskólskiego najczęściej niepokoił Łukasz Pietrzak, który raz po raz groźnie wykonywał stałe fragmenty gry. I to właśnie po rzucie rożnym padła bramka dla LKS-u. Piłka po dośrodkowaniu z narożnika boiska trafiła wprost na głowę niepilnowanego Błażeja Podzińskiego. Miał ją jeszcze na rękach koniński golkiper, ale zaskoczony nie potrafił wybić piłki ze światła bramki.

Po chwili gospodarze wyrównali. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Pietrzak, głową przedłużył Łajdecki. Były zawodnik Górnika zrobił to na tyle dokładnie, że wpakował piłkę do bramki. Wraz z upływającym czasem gra obu drużyn była coraz bardziej szarpana. Na boisku zawodnicy popełniali dużo prostych, niewymuszonych błędów. W swoich atakach groźniejsi byli jednak ślesinianie. W końcówce meczu bramkę mógł zdobyć jednak Górnik. Po indywidualnej akcji i zagraniu Macieja Adamczewskiego futbolówkę w polu karnym otrzymał Paweł Błaszczak. Snajper konińskiego zespołu miał trochę czasu, ale mimo to jego strzał zdołał odbić Kołodziejczak.

Po dwóch meczach Górnik ma na sowim koncie cztery oczka. Najbliższe spotkanie „biało-niebiescy” zagrają z LKS-em Gołuchów przed własną publicznością. Mecz odbędzie się w niedzielę o godzinie 17 na stadionie im. Mariana Paska.

LKS Ślesin - Górnik Konin 3:3 (1:3)

1:0 13' - Łukasz Pietrzak
1:1 18' - Łukasz Kujawa
1:2 23' - Tymoteusz Urbański
1:3 46' - Bartosz Modelski
2:3 60' - Błażej Podziński
3:3 65' - Łukasz Łajdecki

Górnik Konin: Łukasz Jaskólski – Mateusz Augustyniak, Mateusz Majewski, Dawid Śnieg, Tymoteusz Urbański, Bartosz Maślak, Bartosz Modelski, Maciej Adamczewski, Mateusz Insiak (70’ Krzysztof Słowiński), Łukasz Kujawa, Paweł Błaszczak.

LKS Ślesin: Dawid Kołodziejczak – Rafał Dębowski, Damian Markiewicz, Łukasz Łajdecki, Błażej Podziński, Łukasz Pietrzak, Dawid Jarka, Krystian Robak (89’ Paweł Bryzglaski), Bartłomiej Siek (60’ Krzysztof Siedlecki), Michał Kwiatkowski (82’ Przemysław Jankowski), Przemysław Skibiszewski (74’ Paweł Krygier).