UPDATE command denied to user 'admin3233'@'85.128.138.94' for table 'alu_settings' - check your database quota Oficjalny Serwis Internetowy KS Górnik Konin
Strona główna | Blip | Facebook | Forum | Górnikowiec | Redakcja
UPDATE command denied to user 'admin3233'@'85.128.138.94' for table 'alu_news' - check your database quotaTable 'baza3233.alu_comments' doesn't exist
 Górnik - Polonus 8:2 (2:1)
Aż dziesięć bramek zobaczyli kibice, którzy obejrzeli wczoraj w Kazimierzu Biskupim potyczkę Górnika z miejscowym Polonusem (klasa okręgowa).

W upalne popołudnie „biało-niebiescy” popisali się dobrą skutecznością i jak na te warunki pogodowe – całkiem niezłą kondycją. Wynik spotkania otworzył w 17. min. Mateusz Augustyniak. Dwadzieścia minut później było 2:0 za sprawą Łukasza Kujawy. Chwilę potem padła pierwsza bramka dla gospodarzy.

Po zmianie stron zdecydowanie lepsi koninianie niemalże nie schodzili z połowy rywala. Gole dla Górnika zdobywali: Mateusz Insiak ('59), Bartosz Maślak ('61), Paweł Błaszczak ('82, '89) oraz Krzysztof Słowiński ('84, '87). Jedyne trafienie w drugiej części gry dla Polonusa to zasługa grającego niegdyś w Koninie Krzysztofa Czajkowskiego ('68).

Spotkanie podsumował trener Górnika Paweł Nowacki.

Paweł Nowacki - trener Górnika Konin

Potyczka z Polonusem była ostatnim sparingiem koninian przed rudną jesienną nowego sezonu. Pierwszy mecz ligowy Górnik rozegra na wyjeździe 11 sierpnia (niedziela). Przeciwnikiem „biało-niebieskich” będzie druga drużyna Jaroty Jarocin. Spotkanie odbędzie się w Koźmińcu.

Wyjściowy skład Górnika w meczu z Polonusem: Bartosz Kordylewski, Mateusz Majewski, Dawid Śnieg, Marcin Stryganek, Bartosz Maślak, Bartosz Modelski, Maciej Adamczewski, Mateusz Insiak, Łukasz Kujawa i Paweł Błaszczak.

Zawodnicy rezerwowi: Łukasz Jaskólski, Szymon Ćwiek, Jakub Pietrzak, Krzysztof Słowiński, Bartosz Kowalski, Maciej Rojewski, Łukasz Frydrych, Adam Witkowski, Hubert Katarzyński.